مجله آرایشی

25 نکته مراقبت از ناخن که باید در خانه امتحان کنید

مانیکور تنها راه حل مشکلات ناخن شما نیست. درعوض، ناخن های شما به طور منظم نیاز به مراقبت و توجه مناسب دارند. در اینجا چند نکته و ترفند مراقبت از ناخن وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. در ادامه 25 نکته و روش برای زیبا نگه داشتن ناخن های خود را بخوانید. برای جزئیات بیشتر به پایین اسکرول کنید.

بهترین نکات و ترفندهای مراقبت از ناخن

1. ناخن های خود را خشک و تمیز نگه دارید

 

همه مشکلات از باکتری شروع می شود. شما باید مطمئن شوید که آنها جایی برای تولید مثل ندارند. ناخن های خود را مرتباً تمیز کنید و بعد از شستن حتماً آنها را خشک کنید.

همچنین از تجمع کثیفی و باکتری در زیر ناخن جلوگیری می کند. اما زیاده روی نکنید. ناخن هایی که برای مدت طولانی در آب خیس شده اند ممکن است ترک بخورند. اگر مجبور به شستن ظرف ها هستید، بهتر است از ناخن های خود با دستکش محافظت کنید. همچنین باید مطمئن شوید که پوست اطراف ناخن هایتان تمیز و تمیز است.

نمک زدن و مالش ملایم ناخن و پوست اطراف آن با مسواک توصیه می شود.

2 ناخن جویدن را متوقف کنید

جویدن ناخن آسیب زیادی به شما وارد می کند. تماس با بزاق علاوه بر اینکه ناخن های شما را رقت انگیز می کند، آنها را ضعیف و شکننده می کند. همچنین به کوتیکول شما آسیب می رساند. قرار دادن انگشت در دهان نیز آلودگی و باکتری را از انگشت به دهان منتقل می کند.

توصیه می‌شود برای جلوگیری از بوی بد آن و خوردن ناخن‌هایتان، از لاک‌های تهاجمی استفاده کنید.

3. مراقب کوتیکول ناخن باشید

کوتیکول ها بسیار ظریف هستند و به راحتی می شکنند. مراقبت از کوتیکول بخش مهمی از مراقبت از ناخن است.

اگر پوست یا ناخن‌هایتان شل شد، با احتیاط با آن‌ها رفتار کنید. برای جلوگیری از بیرون زدگی یا افزایش درد، به آرامی برش دهید. کوتیکول ها را نجوید یا نچینید.

سعی کنید کوتیکول ها را مرطوب کنید. روغن نارگیل یا روغن بادام را روی کوتیکول ها بمالید و به آرامی ماساژ دهید تا آنها را تغذیه کنید.

4. بهداشت را رعایت کنید

ناخن های خود را به طور مرتب تمیز کنید و مطمئن شوید که تمام ابزارهای ناخن به طور مرتب تمیز و ضد عفونی می شوند. مراقب باشید ناخن های خود را بیش از حد بلند نکنید. این کار باعث می‌شود کثیفی‌ها در زیر ناخن‌های شما راحت‌تر جمع شوند.

یک ضد عفونی کننده طبیعی مانند روغن درخت چای را به ناخن های خود بمالید تا آنها را دور نگه دارید و از ناخن های خود در برابر باکتری ها محافظت کنید.

5. از مرطوب کننده استفاده کنید

خشکی و پوسته پوسته شدن برای ناخن ها و پوست شما مضر است. ناخن ها بسیار ظریف هستند و به راحتی می شکنند. آنها را مرطوب کنید تا قوی تر شوند.

از میان طیف وسیعی از کرم‌های دست، روغن‌ها/کرم‌های کوتیکول، و روغن‌های مرطوب‌کننده برای کمک به براق و سالم ماندن ناخن‌ها و کوتیکول‌ها انتخاب کنید.

6. مرتباً کوتاه کنید

همین امر در مورد ناخن های شما نیز صدق می کند، همانطور که مراقبت منظم از مو برای سلامتی شما مفید است. ناخن گیر را بردارید و تمیز برش دهید.

هر چند هفته یکبار برای تراشیدن ناخن ها و شکل دادن به آنها وقت بگذارید. بهتر است ناخن های خود را صاف کنید تا اینکه آنها را مربع یا گرد کنید.

7. برای محافظت از پوشش پایه استفاده کنید

پوشش پایه یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می کند تا از تغییر رنگ و لک شدن ناخن ها جلوگیری کند.

ناخن های شما را زیباتر می کند. اگر یک لایه ضخیم روی ناخن های خود قرار دهید، لاک ناخن تیره می شود. بنابراین، دفعه بعد که ناخن های خود را رنگ می کنید، استفاده از پوشش پایه را نادیده نگیرید. ارزشش را دارد.

8. با روکش کامل کنید

روکش ها به ماندگاری ناخن های شما کمک می کنند. همچنین به ناخن های شما درخشندگی می بخشد و از خرد شدن آسان آنها جلوگیری می کند. بسته به ظاهری که می‌خواهید می‌توانید از میان طیف وسیعی از کت‌ها انتخاب کنید. اگر به روکش مات نیاز دارید، یک روکش مات انتخاب کنید.

یک نکته خوب برای ناخن این است که هر چند روز یک بار ناخن های خود را پر کنید تا لاک ناخن شما بلندتر به نظر برسد.

9. لاک ناخن را نخارانید

صدمه زدن به مانیکور بدترین کاری است که می توانید برای آنها انجام دهید. سطح ناخن های شما را خشن و ناهموار می کند. همچنین لایه بالایی ناخن های شما را از بین می برد.

برای جلوگیری از خرد شدن لاک، به جای استفاده از یک رنگ ضخیم روی لاک، باید لاک را با دو لایه نازک بزنید.

آن را با دستمال‌های پاک‌کننده لاک ناخن ببندید، به‌جای اینکه رنگ ناخن را با عجله از بین ببرید تا از جدا شدن لاک ناخن جلوگیری کنید.

10. برای محافظت از خود دستکش بپوشید

اگر خودتان تکالیف خود را انجام می دهید، این برای شماست. بسیاری از محصولات شوینده حاوی مواد شیمیایی هستند که در تماس با ناخن ها می توانند به ناخن های شما آسیب بزنند.

یک راه حل آسان این است که دستکش بپوشید و بدون نگرانی در مورد ناخن های خود از انجام کارهای روزمره لذت ببرید. پس از استفاده حتما دستکش ها را کاملا بشویید و در زیر نور آفتاب قرار دهید تا ضدعفونی شوند.

11. از استفاده از ژل و اکریلیک خودداری کنید

ژل ها و اکریلیک ها قطعا بسیار تمیز هستند، اما متاسفانه آسیب زیادی به ناخن های شما وارد می کنند. در صورت امکان، به طور کلی از آنها اجتناب کنید.

پودر اکریلیک حاوی مواد شیمیایی زیادی است که ناخن ها را زبر می کند و باعث ایجاد قوز می شود. مکانیسم خشک شدن لاک ناخن ژل به پوست اطراف ناخن آسیب می رساند.

اگر دیوانه طراحی ناخن خاص هستید، عاقلانه ترین گزینه انتخاب پرس است، زیرا آسیب کمتری دارند و استفاده از آن آسان تر است.

12. سوهان زدن ناخن در یک جهت

پرونده سازی به آرامی و با دقت تنها در یک جهت. در غیر این صورت ناخن های شما ضعیف شده و زود می شکند.

سوهان در همان جهت، نوک صافی می دهد و شکل دادن به آن را به دلخواه آسان می کند. اگر آنها را به صورت تهاجمی سوهان کنید، لبه ها صاف می شوند و جایی برای شکل دادن باقی نمی ماند.

بایگانی را از یک گوشه به مرکز، سپس از مرکز به انتهای دیگر و بالعکس شروع کنید. این فرآیند به شما یک روکش صاف می دهد و به ناخن های شما آسیب نمی رساند.

13. انتخاب مانیکور مبتنی بر آب را متوقف کنید

از لاک های مبتنی بر آب خودداری کنید زیرا لاک ناخن سریعتر تراشه می کند. بستر ناخن آب را جذب می کند، وقتی در آب غوطه ور می شود منبسط می شود و وقتی از آب خارج می شود به شکل اولیه خود باز می گردد.

استفاده از لاک در حین باز کردن بستر ناخن، رنگ ناخن را از بین می برد و رنگ آن را خرد می کند، بنابراین لاک ایده خوبی نیست.

در عوض، یک مانیکور بر پایه روغن را امتحان کنید که ناخن ها و بستر ناخن های شما را با فرمول روغنی تمیز می کند.

14. از پرداخت زبر خودداری کنید

در انتخاب مانیکور باید بسیار دقت کرد. پر از پارابن و سولفات برای ناخن ها و پوست اطراف آنها مضر است.

همچنین، غذا خوردن با ناخن های رنگ شده ایده خوبی نیست. این به این دلیل است که باقیمانده رنگ روی ناخن‌ها می‌تواند پوسته پوسته شود و به داخل غذا بیفتد، که در نهایت می‌تواند وارد بدن شما شود و باعث آسیب شود. در عوض، لاک‌های سازگار با محیط زیست، بدون سوء استفاده، طبیعی و بدون مواد شیمیایی را انتخاب کنید.

15. به جای رنگ از چلا دهنده ها استفاده کنید

ظاهر طبیعی همیشه جذاب است. حتی اگر صادق ترین مارک موجود را انتخاب کنید، به جای استفاده از ناخن هایی که هنوز از نظر شیمیایی پوشش داده شده اند، باید ناخن های خود را صاف کنید.

صاف کردن ناخن ها را بلند کرده و به آنها درخشندگی می بخشد. به خاطر داشته باشید که به آرامی و به ندرت لاک بزنید تا به بافت ناخن هایتان آسیبی وارد نشود.

16. برای جلوگیری از شکننده شدن ناخن ها از نرم کننده کوتیکول استفاده کنید

با ناخن های خود خوب رفتار کنید. به آنها درمان تغذیه ای منظم بدهید تا قوی و سالم بمانند.

یکی از روش ها این است که آنها را چند دقیقه در آب نمک خیس کنید، سپس با یک حوله تمیز خشک کنید. این کار را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید تا ناخن هایی سالم به نظر بیایند. پس از درمان، از نرم کننده کوتیکول برای حالت دادن به ناخن ها استفاده کنید.

17. ماندگاری مانیکور خود را بیشتر کنید

برای این کار باید یک سری مراحل را طی کنید. با شستن ناخن ها با سرکه شروع کنید. آنها را در آب خیس کنید و سپس فونداسیون بزنید. دو لایه لاک و روکش ناخن بزنید و بگذارید هوا خشک شود.

برای جلوگیری از خشک شدن و پوسته شدن رنگ باید هر چند روز یک بار لایه رویی را تجدید کرد. در این صورت میخ های از دست رفته را سمباده بزنید و دوباره آنها را با روکش ببندید. همچنین می توانید یک لایه نازک از کت آزمایشگاهی (به روش مانیکور فرانسوی) برای ترمیم ناخن های از دست رفته اضافه کنید.

18. ناخن های خود را صاف کوتاه کنید

ناخن های خود را به طور یکنواخت کوتاه کنید تا از وارد شدن آنها جلوگیری شود. ناخن های خود را زیاد دراز نکنید. همیشه آن را در سطح نگه دارید و ظاهری مرتب به آن ببخشید.

اگر ناخن های شما بیش از حد بلند باشد، بیش از حد طولانی خم می شود که باعث ایجاد مشکلاتی مانند آسیب پوست و شکستگی کوتیکول می شود. بهتر است آنها را کوتاه کرده و نوک آن را گرد کنید.

19. یک پاک کننده خوب انتخاب کنید

یک پاک کننده لاک ناخن را انتخاب کنید که مواد شیمیایی کمی داشته باشد و یک پاک کننده ناخن خوب که ماندگاری طولانی دارد.

20. درمان طبیعی تقویت ناخن را امتحان کنید

شما می توانید از بین چندین روش نگهداری که می توانند ناخن های شما را بهبود بخشند، انتخاب کنید. نرم کننده ها، از جمله فرمول های CF، انتخاب خوبی هستند. آنها ناخن های شما را مرطوب و تغذیه می کنند و آنها را سالم و قوی می کنند.

21. غذای سالم بخورید

غذای سالم همه چیز را درست می کند. مشکلات ناخن ناشی از رژیم غذایی نامناسب است و مشکلاتی مانند شکنندگی ناخن نتیجه کمبود کلسیم است. شما باید به اندازه کافی از آن در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

همچنین ویتامین E، پروتئین، آهن، ویتامین D، روی و منیزیم را به صورت آجیل، چغندر، سویا، لوبیا، عدس، غلات کامل، سبزیجات سبز و غیره به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا ناخن‌هایتان سالم‌تر و بیشتر شود. قدرتمند. افزایش دادن.

22. از سفت کننده های ناخن خودداری کنید

بله، از سفت کننده های ناخن اجتناب کنید زیرا فرمالدئید بالایی دارند و می توانند به راحتی ناخن های شما را بشکنند و آسیب ببینند.

23. از استون دوری کنید

همیشه یک پاک کننده لاک ناخن انتخاب کنید که حاوی استون نباشد. استون بسیار مضر است زیرا به ناخن ها و پوست شما فشار می آورد. ناخن های شما را خشک می کند و آنها را در برابر آسیب آسیب پذیر می کند.

24. از سوهان های سنباده بسیار زبر اجتناب کنید

تخته سنباده ای را انتخاب کنید که بافت چندانی نداشته باشد و دانه دانه نباشد. یکی را با سطح ناهموار انتخاب کنید که به ناخن های شما آسیبی نرساند و به خوبی آن را تکمیل کنید.

25. لاک اضافی ناخن را از کوتیکول ها پاک کنید

وقتی ناخن ها را می زنید، قطعاً رنگ روی کوتیکول ظاهر می شود. برای یک مانیکور منظم، آن را با پاک کننده لاک ناخن تمیز کنید. هدفون را بردارید، آن را در لاک پاک کن ناخن آغشته کنید و به آرامی رنگ را از روی کوتیکول پاک کنید. ناخن هایی که به خوبی نگهداری می شوند زیبا به نظر می رسند و اگر محکم و براق باشند حتی بهتر هستند. با نکات و ترفندهای بالا از ناخن های خود مراقبت کنید. آنها را امتحان کنید و تجربه خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *